Helar Peterson

2002. aastal lõpetasin Tallinna Pedagoogikaülikooli bakalaureuseõppe, eripedagoogika erialal. Lisaerialana omandasin teadmised tervisekasvatusest.

Olen töötanud SA Pärnu Haiglas terapeudina 9 aastat, spetsialiseerudes just kriisitöödele, kuid tehes samapalju ka teisi teraapiatöid (suhtetasandid, elumuutused jne). Muude tööülesannete hulgas olen ka alaealiste õigusrikkujate rehabilitatsiooni meeskonnas, alaealiste rehabilitatsiooni meeskonnas ja psühhiaatrilise diagnoosiga inimeste rehabilitatsiooni meeskonnas.

Samuti olen olnud viimased 8 aastat MTÜ Laste ja Noorte Kriisiprogrammi meeskonna liige.

Olen viinud läbi ja viin ka praegu tööklubisid ning tegelenud erivajadustega inimeste tööturuga. Koostöös MTÜ Hingerahu`ga olen kogemusnõustajate koolitaja ja superviisor. Õppinud olen Tallinna Psühhodraama Koolis psühhodraama terapeudiks ja täiendanud ennast erinevates koolitustes ja töötubades, eesmärgiga inimestega paremini töötada.

Supervisiooni- ja koolitusalane koostöö on olnud järgmiste organisatsioonidega: Verge OÜ, mille raames toimusid individuaalsupervisioonid erikoolide õpetajatele 2 korda kuus (2015-2016); Projektiekspert OÜ, töötukassa karjäärinõustajad (2015-2016); tööjõurendi ettevõte Hansavest OÜ; MTÜ Tulevik, (psühholoogid, sotsiaaltöötajad, tegevusjuhendajad); Selver AS, juhatajad (erivajadustega töötaja kollektiivis); erinevates koolides töö õpetajate ja lastevanematega jne.

terv5